Budynek i lokalizacja

Nasze przedszkole i żłobek mieszczą się w Warszawie, w północnej części dzielnicy Wawer, na osiedlu Anin. Takie położenie sprawia, że jesteśmy w rozsądnym zasięgu także z innych Warszawskich dzielnic - Wesoła, Rembertów i Praga Południe. Nasz budynek usytuowany jest w cichej okolicy, z dala od zgiełku szerokich dróg i samochodów, ok 400 m od szkoły podstawowej nr 218 przy ul. Kajki i 400 m w linii prostej od ul. Czecha. Pod naszym budynkiem rodzice mogą swobodnie zaparkować samochód i odprowadzić dzieci do przedszkola.Teren naszego przedszkola jest ogrodzony, wejście możliwe jest jedynie przez furtkę wyposażoną w zamek magnetyczny i wideodomofon. To zapewnia iż osoby postronne nie mają wejścia na teren Akademii Talentów. Upoważnieni do odbioru dzieci są jedynie rodzice oraz osoby imiennie wskazane przez rodziców – dziecko nie zostanie oddane żadnej innej osobie niż wcześniej wskazana.

Naprzeciwko naszego przedszkola znajduje się wejście do lasu stanowiącego część Mazowieckiego Parku Krajobrazowego. Dzięki jego bliskości dzieci mogą chodzić na spacery i poznawać zwierzęta tam żyjące, a także witać i obserwować leśnych gości w naszym ogrodzie. Las naprzeciwko jest również bogatym źródłem materiałów zbieranych przez dzieci w celu przygotowania fascynujących prac plastycznych!

Dzieci uwielbiają spędzać czas na świeżym powietrzu, dlatego dbamy o stworzenie jak najlepszych warunków do zabawy w ogródku przedszkolnym. W naszym ogrodzie dzieci nie tylko bawią się w piaskownicy, czy na zjeżdżalniach, ale także obserwują wzrost samodzielnie posadzonych roślin. Opiekując się małym ogródkiem uczą się cierpliwości, systematyczności, odpowiedzialności, ale także przekonują się same ile pracy należy włożyć, by na grządce urosły piękne kwiaty czy zioła. W okresie wiosenno-letnim jak największą część zajęć sportowych i dydaktycznych przeprowadzamy w ogrodzie i na przestronnym tarasie.

W naszym budynku znajdują się 3 sale dydaktyczne – przestronne i wyposażone we wszelkie potrzebne pomoce edukacyjne. Każda z sal posiada łazienkę z umywalkami i toaletami dostosowanymi do wzrostu dzieci. W budynku znajduje się również pokój logopedyczno – pedagogiczny oraz sala zabaw, ćwiczeń gimnastycznych i występów dzieci.

Kolory w przedszkolu i sposób wyposażenia silnie wpływają na psychikę i rozwój dziecka – w końcu przebywa ono w przedszkolu tyle samo godzin co w domu. Z tego powodu staraliśmy się w taki sposób przygotować wnętrza naszych sal, aby zbyt duża ilość kolorów i bodźców nie wpływała na nie i nie rozpraszała ich uwagi. W naszym przedszkolu dzieci mogą dowolnie korzystać z Tablicy Dziecięcych Marzeń i tworzyć fascynujące rysunki na naszych ścianach. Każda z sal wyposażona jest w niezbędne miejsca i pomoce dydaktyczne tj. kąciki książek i gier, kącik wyciszenia oraz kącik zabaw.

Bardzo ważne było dla nas bezpieczeństwo. Budynek przeszedł gruntowną adaptację, tak aby zapewnić bezpieczne i komfortowe warunki do przebywania w nim małych dzieci. W celu zapewnienia bezpieczeństwa przeciwpożarowego zamontowaliśmy system sygnalizacji przeciwpożarowej wraz z monitoringiem do najbliższej stacji Straży Pożarnej. W budynku na każdym piętrze znajdują się hydranty i wydzielone strefy pożarowe oraz dokładnie określone drogi ewakuacyjne. Raz do roku przeprowadzamy próbną ewakuację dzieci. W celu zapewnienia komfortu i bezpieczeństwa sanitarnego budynek został wyposażony w system mechanicznej wentylacji nawiewno – wywiewnej dzięki czemu zapewniony jest stały dopływ świeżego powietrza do pomieszczeń.

Posiadamy pozytywne opinie Komendanta Straży Pożarnej i Państwowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej.
Do Akademii Talentów serdecznie zapraszamy dzieci z Warszawy. Szczególnie dobry dojazd z dzielnic:
Wawer, Wesoła, Gocław, Praga Południe, Rembertów,
oraz miejscowości:
Józefów, Sulejówek, Okuniew, Dębe Wielkie, Zakręt, Wiązowna, Mińsk Mazowiecki, Halinów, Międzylesie, Falenica, Radość, Otwock, Długa, Szlachecka, Długa Kościelna, Michałowo.

Przed przedszkolem można wygodnie zaparkować, co z pewniścią ucieszy rodziców dowożących dzieci do przedszkola czy żłobka przed pracą.